Надання комплексу правових послуг, пов'язаних з дорожньо-транспортними пригодами та наслідками від них

АДВОКАТ ПО ДТП

Дорожньо-транспортна пригода — подія, що сталася під час руху транспортного засобу, внаслідок якої загинули або поранені люди чи завдані матеріальні збитки;

Скоєня ДТП є одним із розповсюджених явищ в України. Щодня по всій території Україні реєструються сотні дорожньо-транспортних пригод.

Наслідком практично кожної дорожньо-транспортної пригоди є заподіяння майнової та(або) моральної шкоди принаймні одному з її учасників та(або) третій особі. У деяких випадках унаслідок ДТП шкоди може бути завдано також життю та здоров’ю людей.

У разі вчинення ДТП, в наслідок якого потерпілій стороні було спричинено лише матеріальну шкоду, негативним явищем для винної особи є адміністративна відповідальність, що виражається у сплаті штрафу або позбавлення права керування, та відшкодування потерпілому заподіяної матеріальної та моральної шкоди.

У випадку вчинення дорожньо-транспортної пригоди, в результаті якої потерпілому було спричинено тілесні ушкодження середньої тяжкості та тяжкі тілесні ушкодження, чи якщо такі дії спричинили смерть потерпілого, негативним явищем для винної особи є настання кримінальної відповідальності, що може бути виражене у позбавленні волі строком від 1 до10 років, та відшкодування потерпілому чи його родичам (у випадку якщо потерпілий загинув) заподіяної матеріальної та моральної шкоди.

Що робити, якщо трапилось ДТП і ви стали його безпосереднім учасником? Згідно з п.2.10 ПДР, у разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди.

Водій зобов’язаний:

 1. Негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди;
 2. Увімкнути аварійну сигналізацію і встановити знак аварійної зупинки відповідно до вимог пункту 9.10 ПДР;
 3. Не переміщати транспортний засіб і предмети, що мають причетність до пригоди;
 4. Вжити можливих заходів для надання першої медичної допомоги потерпілим, викликати карету швидкої медичної допомоги, а якщо це неможливо, звернутися за допомогою до присутніх і відправити потерпілих до лікувального закладу;
 5. У разі неможливості виконати дії, перелічені в підпункті “г” пункту 2.10 цих Правил, відвезти потерпілого до найближчого лікувального закладу своїм транспортним засобом, попередньо зафіксувавши розташування слідів пригоди, а також положення транспортного засобу після його зупинки; у лікувальному закладі повідомити своє прізвище та номерний знак транспортного засобу (з пред’явленням посвідчення водія або іншого документа, який посвідчує особу, реєстраційного документа на транспортний засіб) і повернутися на місце пригоди;
 6. Повідомити про дорожньо-транспортну пригоду орган чи підрозділ міліції, записати прізвища та адреси очевидців, чекати прибуття працівників міліції;
 7. Вжити всіх можливих заходів для збереження слідів пригоди, огородження їх та організувати об’їзд місця пригоди;
 8. До проведення медичного огляду не вживати без призначення медичного працівника алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, які входять до офіційно затвердженого складу аптечки).

Якщо внаслідок дорожньо-транспортної пригоди немає потерпілих та не завдано матеріальної шкоди третім особам, а транспортні засоби можуть безпечно рухатися, водії (за наявності взаємної згоди в оцінці обставин скоєного) можуть прибути до найближчого поста Державтоінспекції або в орган чи підрозділ міліції для оформлення відповідних матеріалів, попередньо склавши схему пригоди та поставивши підписи під нею.

Ніколи не залишайте місце ДТП, зникнувши з місця аварії, Ви автоматично вважаєтеся винним. Залишати на місці ДТП людей у безпорадному стані без допомоги — це злочин, тому «водій-втікач» повинен розуміти, що за це він може, а саме – ч.1 ст. 135 КК України, де зазначається наступне: завідоме залишення без допомоги особи, яка перебуває в небезпечному для життя стані і позбавлена можливості вжити заходів до самозбереження через малолітство, старість, хворобу або внаслідок іншого безпорадного стану, якщо той, хто залишив без допомоги, зобов’язаний був піклуватися про цю особу і мав змогу надати їй допомогу, а також у разі, коли він сам поставив потерпілого в небезпечний для життя стан, карається обмеженням волі на строк до двох років або позбавленням волі на той самий строк.

Корисні поради водію у разі ДТП

Життя часто приносить несподівані сюрпризи, особливо, коли цього зовсім не чекаєш. Одним із таких неприємних моментів є дорожньо-транспортна пригода. Якщо вашому життю та життю оточуючих нічого не загрожує пропонуєм вашій увазі порядок дій при виникненні ДТП.

 1. Зателефонуйте в страхову
 2. Шукайте свідків
 3. Сфотографуйте місце ДТП з різних сторін
 4. Перевірте схему ДТП
 5. Звертайте увагу на формулювання
 6. Не відмовляйтеся від медобстеження

Шановні водії АДВОКАТСЬКЕ БЮРО «ОСАДЧИЙ ТА ПАРТНЕРИ» надає наступний спектр юридичних послуг з питань пов’язаних з ДТП та її наслідками:

– Супроводження кримінальних справ (ст. 286 КК України);
– Супроводження справ про адміністративне правопорушення (ст. 124 КУпАП);
– Відшкодування матеріальної та моральної шкоди, заподіяної в результаті ДТП;
– Представництво інтересів клієнта перед страховою компанією;
– Досудове врегулювання спорів, пов’язаних з ДТП;
– Надання допомоги з питань проведення експертиз;
– Представництво клієнта в судах всіх інстанкцій у справах пов’язаних з ДТП;
– Супровід клієнта на етапі виконання рішення суду;
– Інші юридичні послуги, спрямовані на захист інтересів клієнта з питань ДТП.

Адвокати АДВОКАТСЬКОГО БЮРО «ОСАДЧИЙ ТА ПАРТНЕРИ» мають великий досвід роботи в цьому специфічному напрямку, постійно вдосконалюють свої навики та працюють на досягнення позитивного результату.
Пам’ятайте, чим раніше Ви звернетеся за грамотною юридичною допомогою, тим більше шансів на позитивний результат!

Не зволікайте, телефонуйте та просто зараз отримайте БЕЗКОШТОВНУ професійну консультацію від спеціалістів АДВОКАТСЬКОГО БЮРО «ОСАДЧИЙ ТА ПАРТНЕРИ».

TOP