Адвокат по спадковим справам

Спадкування – є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

До складу спадщини входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерт

Право на спадщину може бути отримано з кількох форм в порядку, передбаченому законом. Бувають такі форми:

  • Спадкування за заповітом;
  • Спадкування за законом;

Спадкування  за заповітом

Заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті. Право на заповіт здійснюється особисто. Вчинення заповіту через представника не допускається.

Спадкування за законом

Якщо спадкодавець не залишив заповіт – спадкування відбувається за законом.

Спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття, крім випадків,

Строк прийняття спадщини

Спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо він не заявив про відмову від неї.

Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах – уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини протягом шісти місяців, який починається з часу відкриття спадщини (смерті спадкодавця).

Оформлення спадщини

Спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину. Якщо спадщину прийняло кілька спадкоємців, свідоцтво про право на спадщину видається кожному з них із визначенням імені та часток у спадщині інших спадкоємців.

Відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.

Свідоцтво про право на спадщину видається спадкоємцям після закінчення шести місяців з часу відкриття спадщини.

Питання спадщини актуальні протягом усього життя, адже в будь-якій ситуації при вирішенні спадкових спорів навіть близькі родичі можуть перетворитися на ворогів. Варто відзначити те, що суперечки по спадку краще довірити досвідченому адвокату зі спадщини. Він наддасть експертну оцінку усіх тонкощів конкретної ситуації. Крім того, наявні знання та досвід дозволять фахівцю оцінити ваші перспективи у якості спадкоємця.

Найчастіше клієнти звертаються до нас із справами, щодо:

  • Визнання права власності на нерухоме чи рухоме, на земельну ділянку в порядку спадкування;
  • Встановлення додаткового строку для прийняття спадщини спадкоємцю;
  • Поділ спадкового майна між спадкоємцями;
  • Встановлення факту родинних відносин;
  • Визнання права на обов’язкову частку в спадку;

 Адвокати АДВОКАТСЬКОГО БЮРО «ОСАДЧИЙ ТА ПАРТНЕРИ» здійснюють правовий супровід Клієнтів у спадкових спорах будь-якої категорії складності. Значний досвід практичної роботи та професійна майстерність – це те, що дозволяє нам одержувати перемогу навіть у безнадійних, на перший погляд, справах

 

TOP