Illustration

Скоєння ДТП є одним із розповсюджених явищ в України. Щодня по всій території Україні реєструються сотні дорожньо-транспортних пригод.Наслідком практично кожної дорожньо-транспортної пригоди є заподіяння майнової та(або) моральної шкоди принаймні одному з її учасників та(або) третій особі. У деяких випадках унаслідок ДТП шкоди може бути завдано також життю та здоров’ю людей.При отриманні відшкодуванні шкоди, слід розуміти, хто, в якому обсязі і в які терміни відповідає за відшкодування шкоди при ДТП.

● Страхова компанія винуватця● Винуватець● Роботодавець винуватця

Хто може відшкодувати завдані Вам збитки при ДТП:

Поняття шкоди при ДТП

Цивільний кодекс України розглядає збиток при ДТП в контексті матеріальних і нематеріальних збитків.

● вартість ремонту автомобіля, деталей і комплектуючих, розмір втрати товарної вартості, витрати на евакуатор, витрати пов'язані зі зберіганням автомобіля на штрафмайданчику, витрати на проведення незалежної оцінки збитків та ін.;● витрати на лікування - в справах про відшкодування шкоди при ДТП з потерпілими;збитки завдані майну, яке в момент ДТП знаходилось в автомобілі (телефон, ноутбук, відеореєстратор, інше майно).● Неодержаний дохід (упущена вигода) - доходи, які особа могла б реально одержати за звичайних обставин від використання автомобіля (послуги перевезення), якби її право не було порушене.

● фізичний біль і страждання, які понесені особою в зв'язку з каліцтвом або іншим ушкодження здоров'я;● приниження честі і гідності (в контексті відшкодування шкоди при ДТП, як правило, не застосовується);● душевні страждання, які особа зазнала у зв'язку з протиправною поведінкою щодо неї самої, членів її сім'ї або близьких родичів;● душевні страждання, які особа зазнала у зв'язку зі знищенням або пошкодженням її майна.

Нематеріальні збитки (моральна шкода):

Матеріальні збитки:

Illustration

ЧОМУ НАМ ДОВІРЯЮТЬ

Багаторічний досвід в автосправах

Конфіденційність і лояльність

Оперативність

Чеснінсть

● Компенсація збитків● Повернення прав

● Індивідуальний підхід● Захист – право кожного

● Початок роботи відразу після дзвінка● Швидке оформлення документів

● Не робимо гучних заяв● Озвучуємо реальну перспективу

Відшкодування шкоди зі страхової компанії винуватця

У разі настання страхового випадку страховик у межах страхових сум, зазначених у страховому полісі, відшкодовує матеріальний збиток автомобілю чи пошкодженого майна. 

Окрім цього, страховик зобов’язаний відшкодувати витрати на евакуацію транспортного засобу до місця його стоянки.

В разі якщо в наслідок ДТП потерпілому було заподіяно шкода життю та здоров’ю, то потерпілому відшкодовується:

● шкода, пов’язана з лікуванням потерпілого;● шкода, пов’язана з тимчасовою втратою працездатності потерпілим;● шкода, пов’язана із стійкою втратою працездатності потерпілим;● моральна шкода, що полягає у фізичному болю та стражданнях, яких потерпілий - фізична особа зазнав у зв’язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я;● шкода, пов’язана із смертю потерпілого.

Illustration

Якщо після ДТП автомобіль не підлягає ремонту, то страхувальникові відшкодовується різниця між вартістю автомобіля до і після ДТП, і витрати на евакуатор.

Відшкодування шкоди зі винуватця

Винуватець відшкодовує шкоду при ДТП в наступних ситуаціях:

Illustration

● Різницю суми що перевищує розмір страхового відшкодування.● Франшизу.● Відшкодування упущеної вигоди.● Відшкодування втрати товарної вартості.● Відшкодування відновлюваного ремонту (без урахування зносу деталей).● Відшкодування моральної шкоди

Illustration

Відшкодування шкоди роботодавцем

Відповідно до ст.. 1172 ЦК України- юридична або фізична особа відшкодовує шкоду завдану їхнім працівником під час виконання ним своїх трудових (службових) обов’язків.

Дана позиція, закріплена в п. 5 Постанови Пленуму Верховного суду України від 27 березня 1992 року № 6 «Про практику розгляду судами цивільних справ за позовами про відшкодування шкоди». 

«відповідальність юридичної особи настає лише у випадках, коли особа, з вини якої заподіяна шкода, знаходиться за даною організацією в трудових відносинах і шкода, заподіяна нею у зв’язку з виконанням трудових (службових) обов’язків. Незалежно від того, постійними, сезонними, тимчасовим за трудовим договором чи на інших умовах вона була працівником цієї організації».

Бажаєте отримати консультацію?

Заповніть форму і ми зателефонуємо Вам

Дякую!

Ми звяжемось з вами наблищим часом

Can't send form.

Please try again later.