Як отримати компенсацію за пошкоджений автомобіль у разі в'їзду в яму на дорозі?

Як отримати компенсацію за пошкоджений автомобіль у разі в'їзду в яму на дорозі?

Потрапити в яму чи вибоїну на дорозі, є дуже неприємним явищем для водія. Однак, коли в наслідок такого наїзду було пошкоджено автомобіль, даний факт є вкрай негативним.

Як правило, водії не викликають поліцію, оскільки не обізнані в своїх правах.

Хто несе відповідальність на наїзд в яму чи вибоїну на дорозі?

Згідно з пунктом 4 частини першої статті 16 Закону України від 30 червня 1993 року № 3353-XII «Про дорожній рух» (далі - Закон № 3353-XII) водій має право на відшкодування збитків, завданих внаслідок невідповідності стану автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів вимогам безпеки руху.

У частині першій статті 24 Закону № 3353-XII передбачено, що власники доріг, вулиць та залізничних переїздів або уповноважені ними органи несуть відповідальність за створення безпечних умов руху на дорогах, вулицях та залізничних переїздах, що знаходяться у їх віданні.

Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного  цивільного суду дійшов наступного правового висновку: Комунальне підприємство по ремонту і будівництву автошляхів є балансоутримувачем дороги, на якій сталась ДТП за участі автомобіля позивача, а тому повинен здійснювати постійний контроль за станом усіх елементів дороги та розташованих на ній каналізаційних споруджень, проте допустив бездіяльність, що є підставою для покладення на нього обов`язку відшкодування завданої майнової шкоди відповідно до статті 1166 ЦК України.

Перші дії при ДТП:

·         Негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди

·         Викликати працівників поліції по телефону 102

·         Зробити фото та відео зйомку загальної обстановки місця ДТП

·         Записати контактну інформацію очевидців ДТП

Як оформити ДТП

Працівники поліції повинні оглянути місце ДТП, скласти схему ДТП, та у схемі ДТП зафіксувати ширину, довжину та глибину ями (чи будь якої іншої перешкоди), також фіксуються пошкодження транспортного засобу. За результатами огляду місця ДТП, відносно посадової особи, відповідальної за утримання даної ділянки дороги, складається протокол про адміністративне правопорушення ч. 4 ст. 140 КУпАП, та скеровується до суду.

Згідно з вимогами Державного стандарту України щодо безпеки дорожнього руху, автомобільних доріг (ДСТУ 3587-97), на автодорозі глибина ями не має перевищувати 4 см.

Як отримати відшкодування:

·         З метою визначення вартості збитків, звернутися до експерта оцінювача

·         Отримати постанову суду, про провину балансоутримувача дороги

·         Подаємо цивільний позов про відшкодування шкоди до балансоутримувача дороги