У сьогоднішньому житті існує два види страхування, які покривають витрати, пов'язані з дорожньо-транспортною пригодою - добровільне (КАСКО) і обов'язкове (ОСЦПВ).

КАСКО є договором добровільного страхування майна та передбачає відшкодування збитку при ДТП власнику такого поліса.

ОСЦПВ є страхуванням відповідальності і передбачає виплату страхового відшкодування не власнику поліса, а особі, якій він завдав шкоди при ДТП.

Порядок відшкодування шкоди при ДТП страховою компанією за договором КАСКО регулюється самим договором. Уніфікованих і однакових вимог до таких договорів немає, тому в кожній окремій страховій зустрічаються свої "підводні камені". Після ДТП, необхідно дуже ретельно вивчити умови договору про отримання страхової виплати.

Обов'язкове страхування цивільної відповідальності власників автомобілів (ОСЦПВ) регулюється спеціальним законом, який чітко регламентує процедуру відшкодування збитку при ДТП страховою компанією

Illustration
Illustration

ЧОМУ НАМ ДОВІРЯЮТЬ

Багаторічний досвід в автосправах

Конфіденційність і лояльність

Оперативність

Чеснінсть

● Компенсація збитків● Повернення прав

● Індивідуальний підхід● Захист – право кожного

● Початок роботи відразу після дзвінка● Швидке оформлення документів

● Не робимо гучних заяв● Озвучуємо реальну перспективу

Як отримати страхове відшкодування за полісом автоцивілки (ОСЦВП)

Для своєчасного отримання страхової виплати при ДТП, в більшості випадків досить виконання наступного алгоритму дій:

Щоб реалізувати свої права на відшкодування шкоди внаслідок ДТП Вам необхідно після ДТП записати дані страхового полісу винуватця ДТП і невідкладно але, не пізніше за 3 робочих дні письмово повідомити в його страхову компанію про ДТП. Повідомте про ДТП і свою страхову компанію.

Illustration

Після отримання письмового повідомлення про ДТП на протязі 2-х робочих днів страховик зобов’язаний почати розслідування страхового випадку, направити відповідні запити в компетентні органи і провести інші необхідні дії. Так само на протязі 10-ти робочих днів з дня отримання повідомлення про ДТП страховик повинен направити свого аварійного комісара (експерта) для визначення причин настання страхового випадку і розмірів збитку.

Якщо страховик не направить свого представника протягом вказаного часу, то ви маєте право викликати свого аварійного комісара (експерта) і визначити розмір збитку. При цьому, вартість експертизи має бути відшкодована страховиком. Також, протягом 30-ти робочих днів з дня подання повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду ви повинні подати страховикові заяву про страхове відшкодування.

До заяви про страхове відшкодування додаються такі документи:

● копія протоколу;● копія схеми ДТП;● копія постанови про притягнення винуватця до адміністративної відповідальності;● копія свідоцтва про реєстрацію автомобіля;● копія паспорта та коду;● банківські реквізити.

На практиці, експерти страхової компанії можуть навмисно занизити розмір збитку, оскільки страховикові вигідно заплатити якомога менше. У цій ситуації рекомендується запросити незалежного експерта-оцінювача і на підставі його висновку вимагати відповідні виплати.

Страховик впродовж 15 днів з дня узгодження ним розміру страхового відшкодування з особою, що має право на отримання відшкодування, але не пізніше ніж через 90 днів з дня отримання заяви про страхове відшкодування, зобов’язаний у разі визнання ним вимог заявника обґрунтованими – прийняти рішення про здійснення страхового відшкодування (регламентної виплати) і виплатити його. У разі невизнання таких вимог – відмовити у виплаті, письмово сповістивши про це страхувальника з вказівкою конкретних причин відмови.

Виплату можна проводити як на рахунок потерпілого, так і безпосередньо на рахунок тієї СТО, яка проводитиме ремонт автомобіля.

При відшкодуванні збитку на рахунок потерпілого, страхова сума зменшується на розмір ПДВ. Щоб отримати компенсацію ПДВ, вам необхідно після ремонту транспортного засобу документально підтвердити страховикові розмір проведеного ремонту.

Страхова виплата за полісом автоцивілки може включати:

● Відновлювальний ремонт автомобіля з урахуванням зносу;● Послуги евакуатора;● Послуги стоянки;● Збиток, заподіяний здоров'ю потерпілого (витрати на лікування, збитки, пов'язані з втратою працездатності, моральну шкоду);● Збиток, заподіяний смертю потерпілого (виплати особам, які перебували на утриманні померлого, виплата моральної шкоди близьким родичам, виплати на організацію похорон).● У разі якщо автомобіль було визнаним таким, що не підлягає відновленню (тотальним), то в такому випадку відшкодовується різниця між вартістю автомобіля до і після ДТП

Ліміт відповідальності страхових компаній, за полісами обов'язкового страхування:

● 160 тис. грн. - відшкодування матеріальних збитків;● 320 тис. грн. - відшкодування шкоди, заподіяної здоров'ю.

Illustration

Страхова виплата за полісом автоцивілки може включати:

● Збиток, заподіяний здоров'юпотерпілого (витрати на лікування, збитки, пов'язані з втратою працездатності, моральну шкоду);● Збиток, заподіяний смертю потерпілого (виплати особам, які перебували на утриманні померлого, виплата моральної шкоди близьким родичам, виплати на організацію похорон).● У разі якщо автомобіль було визнаним таким, що не підлягає відновленню (тотальним), то в такому випадку відшкодовується різниця між вартістю автомобіля до і після ДТП

Ліміт відповідальності страхових компаній, за полісами обов'язкового страхування:

● 130 тис. грн. - відшкодування матеріальних збитків;● 260 тис. грн. - відшкодування шкоди, заподіяної здоров'ю.

Illustration

● Відновлювальний ремонт автомобіля з урахуванням зносу;● Послуги евакуатора;● Послуги стоянки;

Дуже часто страхові компанії відмовляються сплачувати у повному обсязі суму страховки, необхідну власнику автомобіля. Відмова у виплаті компенсації є звичайною практикою в діяльності страхових компаній, тому страховики намагаються продовжити компенсацію якомога довше, використовуючи гроші, які Вам потрібні (якщо відмова є незаконною).

Наша команда призначить та проведе незалежну перевірку, яка, у свою чергу, допоможе стягнути зі страхової компанії всю суму, необхідну для компенсації порушеного права.

Бажаєте отримати консультацію?

Заповніть форму і ми зателефонуємо Вам

Дякую!

Ми звяжемось з вами наблищим часом

Can't send form.

Please try again later.